humor_

HuMoR

 2.- pacovat
 Dy pacova tu chill-irat ne nje hije, e shohin nje lakuriq tu ju flutur permi. Edhe masi qe e shohin njeri prej pacovave po thote: Kur rritna kam me u bo pilot.
 3.- Pse nuk flet Peshku?
 Profesori po spjegon per peshqit, edhe po i pyet nxenesit: - Pse nuk fol peshku? Kur nje djal lazdran po i pergjigjet: - Profesor, edhe ty me ta shti kryt n'uje nuk mundesh me fol!
 4. - Koqet
 ish kan njani duke luajtur nje loj pa lidheje edhe njani pi thot shka je tu ba bre ,, u kthy aj kurgjavalla tha po luj koqe,,, ok tha ky po a pi merre edhe qeto te mijat tha e luj ,,,,
 5.- Papagallica
 U kon njoni e e ka ble ni papagall. Kur ka dal ai me shetit papagalli ka thirr en tel. qaq shum sa en funt t'mujit i ka ardh ktina fatura 2000 euro, trranohet krejt ai burri e e merr papagallin e e gozhdon en murė, perball ti u kon KRISHTI e ky i ka thon "Qe sa vjet je mer kshtu" - "Qe 2000 vjet" - i ka thon ai, "A ē'ja paske q... nonen telefonit edhe ti...
6.- Bariu
 Ka qen nje bari duke i kullotur delet afer nje bregdeti. Nga vapa e madhe papritams bariut i ka hyp nje nxet dhe eshte kall dhe deshiron ta kthej permys nje dele mirepo qeni nuk e len pas pak degjon nje ze ndihm e she nj vajz duke u gulfatur dhe shkon e shpeton. Ajo i thot cka te dush banem jo bre thot maje ciket cen vec sa ta qi.ciket dele
 7.- papgalli
 ka qen nje krishter dhe e ka ble nje papagall nga nje musliman dhe vendos pasi qe vete eshte krishter ta beje edhe papagallin krishter.duke shkuar per ne kishė bjen shi ngapak dhe nje burre i thote gruas se tij po bjen shi si long vagine,me vone gjate rruges dy veta duke u kacafytur thon njeri tjetrit sha karin po kcyre te tretit person,dhe gjate rruges futet ne shitore per te bler nje verė per atin dhe aty futen hajnat e mbysin gazden e lokalit dhe kryesori i hajnave thot :ngjitjani per kari dhe ētne perjashta,gjate tere rruges papagalli ka qen i vemendshem.kur mbrrin ne kish dhe i tregon ky krishteri priftit se e kishte bker nga nje musliman dhe deshiron ta beje edhe ate musliman.prifti thot shume mire ke bere dhe fillon ceremonin.fillon me lage me ate meshen papagalli thot po bjen shi si lėng pidhi ,prifti i hap sytėpapagalli thote sha karin po kqyr ati i bjen te ligt nga habia papagalli thote ngjitjani per kari dhe ēitne perjashta.
 8.- Tre lakurioqat
 Na ishin se q'na ishin. Na ishin nje here tre lakuriqe dhe qendronin me krye teposhte si qdo here kur per nje moment njeri prej lakuriqeve ngihet perpjet. I thot lakuriqi me krye teposhte lakuriqit tjeter po me krye teposhte: Hashim qka u bo me Ramushin? po i pergjigjet Hashimi: Shuj Ibrahim se po me duket se i paska ra te fiket.
 9.- bubrreci & elefandi
 Nje elfeantit i thehet koma tu shku rruges, edh ei afrohet nje bubrec dhe i thot: Uuu qyqe qka t'paska gjet, mos ki nevoje per GJAK???
 10.- pula dhe fiqa
 Tu ec rruga Pula, kur krrrk nje Fiqe prej permasit e shkel, edhe pula e trullume thote: Kom pa qka kom pa, veq qisi gjeli t'madh kurr s'kom pa!
11.- Dhia
 Ushtart me gjithe komandant kishin mbet ne kodra e kodrina pa honger e pa pi. Edhe e shohin nje bari tu i rujt delet dhe komandanti i thote bariut: - Bari, a bon bre me i thith pak qito dele se skemi honger as pi e nashta tomli na pshton prej urise? Bariu: Po more veq urdhnoni. Edhe tu i thith gjinjte e dheve, komandanti po pisket: - Ēka u bo bre a krejtve dele ju paska qellu e veq mu m'paska qellu dash a....!
 12.- Peshkaqeni
 Pse ska Peshkaqeni brina ? Skane de, qka KARI i vyne?
 13.- topi i rumbullaket
 jon kon elefantat dhe bubrecat tu lu futboll dhe bubrecat kan fitu pas lojes komentusi i lojes e pyt kapitenin e elefantave ..qa u bo qi hupet bre ..hupem se shum kerlaqki hishin
 14.- Lakuriqi-Ckurriel
 Tre lakuriqa ishin bo gjak krejt, edhe thote lakuriqi i pare: A pe shihni qat shpi?... kta dy lakuriqat tjere thojne POOO, e ky jau kthen: - Eh krejt gjakun jau kom gjinve n'qat shpi. Lakuriqi i dyte thote: A pe shihni katun?... e kqyrin kta dy e thojne POOO pe shohim, e ky ju thote: - Eh krejt gjakun jau kom pi gjinve n'qat katun. Ky i treti krejt i pergjakt thote: A pe shihni qat bander?... kta dy thojne POOO pe shohim, edhe ky ju thote: - Eh une se kom pa valla
 15.- lufta
 ish kon kon nihere tu u shty ne MUNDJE ni ELEFANT EDHE NI MI , edhe masi po rrehen nja 5 min po bertet miu ,'' hej kjo nuk eshte fer jo jo '' , edhe po e ndal referi luften edhe po vet qka u bo qe po bertitni , edhe miu po ja kthen JO SHOK REFER NUK E KENA BO ME ME KAP PER KOQE ,,,,,
16.- papagallat
 Kish qene njani ne Amerikė dhe i kish pasė dy papagalla, njanin mashkull e tjetrin femėr, por, nuk e dinte cili asht mashkull e cili femėr. I qon te nji njeri i mequm me i zbulu, por ai mundohet e nuk mund me zbulu gjininė e tyre. I qon te Klintoni. Klintoni mundohet anej knej por kurqysh s`mundet e nervozohet e i thot pronarit tė tyne hupi more dikun. I merr ky zotnia e vjen nė Kosovė e i qon ni t`premte te Ibrahim Rugova nė mbledhje tė LDK-sė. Ja nisi Brahimi Kosova e pavarur demokratike, Kosova e pavarur demokratike tanė kohen e i erdh maje hune papagallit e i thot Rugovės: boll ma se ma shurdhove ka**n. mas ksaj u gzu shum pronari i papagajve e tha; e po i mequm Rugova qysh e zbuloi cili a mashkull.
 17.- Hashimi
 Cingerron telefoni ne shtepin e Hashim Thaqit. Lajmrohet gruaja e Hashimit. Dhe nje femen, miredita a eshte shpia e Hashimit? Kush po e kerkon? Nje shoqe e klases. Pse po rren, Hashimi kurr nuk ka shku ne shkolle kurre kurva e dreqit
 18.- unmik-kb
 unmiku deshiron te beje dashuri me kosoven por nuk lejon ti ju hi kosova
 19.- Fitorja pér Gjakovaret
 Né parlament ishin mledh kryetart e kumunave té Kosoves dhe po deshirojn me e zgjedh kumunen mat "meqmen "Ju thojn kryetarve qé neser té vin me nga 4 veta né parlament aty né parlament ekishin ni karrik .kur erdhen te gjitha kumunat pothot kryetari i prlamentit kush munet prej jush mu ul kater vet me ni karrik e fiton lojen dhe shpallet kumuna ma e "meqmja" kerkush nuk po shkon se spo din qysh me ja bo po kta te kumunes sé Gjakoves shkun edhe e kthyn karriken me kom perpjet e u ulen secilli en kom tkarrikes dhe kshtu e nxunen vedin e par Gjakovaret.
20.- kuptimi i TMK-se
 Qka do te thote TMK? Pergjegjje:TMK dote thote"TASH NA MBETI KACIJA".
 21.- t.m.k
 Qka do me than tmk? TELEFONAT MOBIL TE KOSOVES.
 22.- Rugova me Nip
 Pe vetė Ibrahim Rugova nipin e vet 5 vjeēar: Durim ēka dėshiron tė bėhesh kur tė ritesh? Nipi ja kthen: dua tė bėhem kryetarė i Kosovės. Rugova: aaa jo jo, gjyshi kryetarė e ti zgjedh diēka tjetėr
 23.- Ministria e kultures
 Ne Zvicer po bahet debat shume i ashper per me themeluar Ministrin Detare, shume po kundershtojn e po thojne se nuk na duhet se nuk kemi deti. Nje deputet po e mbron se duhet te hapet me argumentin ''edhe ne Kosove ka Ministri te kultures por nuk ka kulture"
 24.- vemija
 nje shumar duke ecur rruges e shef nje femi duke luajtur me mut,edhe pi thot qka po ban bre majmun pe maroi nje shumar i thot femija,edhe shumari i therret policin vijn policija edhe pe pysin femiun qka po ban ktu bre pe maroi nje shumar thot femiu,aaaaaaa thash mos po thua pe maroi nje polic jo jo thot femiu se per me maru nje polic duhet me pas mut shuuuuum se kta nuk del kurgja
25.- hitleri!!
 Po shkon Hitleri ne Aushfic me ni vizite edhe ashtu gjithė jahudite po reshtohen edhe duke kaluar Hitleri pe sheh njė fshise duke levizur edhe po therret: Ej ti qe je mshef mrapa fshises dil... njoni mrapa fshises pėrgjigjet: Kush me dal se 3 jena.
26.- Budalla me bicikell
 U kon ni budall edhe njo i menqem me biciklla. Ky budalla ish kon budall e pergjeth u rrxu me bicikell, e ai i menqmi su rrxu hiq edhe ky budall dikur i ka thon -Qysh vlla shka ish puna jota spu rrxojshe hiq - e ai i ka thon - une s'rrxona se e kom zotin perpara edhe budalla masnej ka hyp en bicikell edhe i ka gra qaq shpejt sa dikur ka bertit - O ZOT RRSHOMA RRUGEN MER SE PET SHKELI -
 27.- Kojshija
 Kojshi, a e ki nji meter? Kurkush nuk e ka nji meter!!!
 28.- bastoni
 Ish kone gjakovari , prishtinalia edhe katunari kan pas me bajt bastona.Edhe i pari vjen prishtinalia thote: une i baj vetem dy bastona 1 ne dore te majte 1 ne dore te djathte vjen katunari thote une jam ma p*** nane une i baj 3 bastona 1 ne dore te majte 1 ne dore te djathte edhe 1 ne k*** vjen gjakovari edhe thote : une jam ma p*** nane une i baj 5 bastona 1 ne dore te majte 1 ne dore te djathte edhe katunarin ne k****!!! hahahahah
 29.- AIDS
 nje njeri e paska pas djalin ne Amerik edhe ja paska qu nje mesaj i paska thon djali jem kam lexu ne gazet se koka perhap nje semundje AIDS aman ruju se prej teje te gruja jote prej grues tonde te une prej meje te nona jote prej nones tonde krejt katundit i shperndahet ....
 30.- mikimausi
 njoni kish vendos me bo at punen edhe shkon te farmacisti dhe blen tre lloj te kondomeve njerin te zi njerin me mikimaus dhe nje tjeter.pasi kryn punen me vone i lind nje femi.ky femi ishte i zi dhe nje dite ithote babait pse te ghithe po me quajn te zi babai thot shuj babes ti masi ske dal deni mIkImAuS
 31.- Ora
 Njonit  ja kish ble babi nje ore dore. Edhe tipi u shku ne shkolle edhe po livdohet me ore t're, kur njoni po i thot: T'pshursha n'to. E ky djali pi ja kthen - Pshurre pshurre, se nuk i hin uji hiq valla!
 32.- 2 qebapa
 Ish kon niher ni fukare i lonen per buke edhe del me lyp naj ka buke se tipi tu cof krejt per buke. Dhe e sheh nje dost te vetin tu ble mish buftek qyfte e qebapa etj. Ky i afrohet e i thot: Dost a bon me dit kujna ja ki ble tona kto sene? Ai i thot valla dhondrrit Ky fukareja quditet edhe e vet: - Pse bre? Ai po ja kthen po po ma qin qiken e per qato. Fukareja: Paaaa ncnncnc, o burr ami veq dy qebapa se krejt ropt ren ti qi
 33.- gruja me tre vet
 Kthehet burri pak mė herėt nė shtėpi, ku e takon gruan me tre tė njohur nė shtrat: - Tung, tung, tung, - i pėrshėndet nga dera. - E more i huptė, - ia kthen gruaja, - mua mė harrove, a?!
 34.- e dua edhe un nje
 Deri sa nėna i lante sė bashku motrėn dhe vėllanė, pėr njė ēast motra filloi tė qajė duke treguar me gisht kah vėllai: - Ėėė, e dua edhe unė njė si tė tij! - Nėse bėhesh e mirė, kur tė rritesh, do ta kesh edhe ti njė, - iu pėrgjigj e ėma. - Po, po, - ndėrhyri i ati, - e nėse nuk bėhesh e mirė, do t'i kesh me dhjetėra.
 35.- kombanja
  Buri dhe gruaja e shikojnė zgjedhjen e missit nė TV. Burri i thotė gruas: -E sheh grua, ajo ėshtė si Mercedes, ndėrsa ti je si kombajnė! Mė vonė shtrihen tė flejnė dhe gruaja, e hidhėruar, ia ktheu shpinėn burrit. Ky i thotė gruas: - Grua, a kemi diēka sonte nė "program"... - Jo burrė, po pritoj ta ndez kombajnėn pėr njė fije kashtė - ia ktheu gruaja
36.- djaloshi
 Ish kan nje djal e gjithe e kish rru qukin...! Shoku i tij e veti nji here pse? Djaloshi: NE QOFT SE NUK DON MU QU QE TYBE AS BUT NUK U RA ME FJET!!!
 37.- kosovari dhe sahati
 nje shqiptar nga Kosova po shkon ne Shqiperi. Ne rruge e pyt njerin se sa eshte sahati, ai ia kthen: pesembedhjete e dyzet e kater, Ky kosovari tash i thote: Jo 100 qifsha nanen
 38.- djali dhe nana
 Qohet djali ne ora 4:00 ne mengjes edhe i thot nanes te vet qu nane se po me pshton qisha, edhe qohet nana kur te qohet e qet djalin thot hajt te boj edhe une me nji harq mos te qohna me prish gjumin ma von edhe kure te ulet nana e sheh djali edhe i thot nan qka ki qaty?... ajo i thot kurgjo bre djali jem allahile.... - nane qka ki qaty kuq?... - kurgjo bre djali jem, baba yt um ka ra sakice e um ka pre.... - Ku nane qysh ta paska qillu bash ne vagine bre !!!
 39.- miza dhe tumi
 Dy miza tu hanger mut, njona po pordh, tjetra po thot: Valla e poshter je, qysh po mundesh gjat bukes me pordh?
 40.- fiqa
 u martu tipi me nje gru emrin e kish pas fiqirie po shkurt e thirrshin fiqe.te nesermen po del dhondrri me fiq(kerr) edhe po e takon gjyshin(babain e nuses)e ai po e pyet a po te ngon fiqa ky po ja bon pomore her pi ypi une her baba

Kostenlose Webseite von Beepworld
 
Verantwortlich für den Inhalt dieser Seite ist ausschließlich der
Autor dieser Homepage, kontaktierbar über dieses Formular!