poezi

Poezij

Derikur te pres, e pys vetveten? T kisha ditur se keshtu do te vije fundi. Edhe duke vdekur un ty te kujtoj. Emrin tend duke perseritur, edhe pse sme don um me gjith zemer te dashuroj,Edhe te vdeksha ste harroj!!


Nese sonte ndihesh vetem, dhe ke frig te shohish endrra, shuaj driten ndize zemren dot me gjesh mua brenda!!!!!!!!


Nese per mua mendon nje leter ma dergon.Nese me zemer me don thirrem ne telefon.Deshiroj qe zerin ta ndegjoj dhe te tregoj se me ty dua jeten ta kaloj.


Ne mendje te kam,ne mendjen time ti je.Athua i dashur ne ket moment ku je?--Te dua me zemer e jo me politik,te dua per jete e jo per praktik.


Kur te pash me lindi simpatia.Kur me buzqeshe e dita se qenka dashurija.Kur me fole edita se do te me thuajsh,TE DUA,ket e vrejta nga buzet e tua.


Vergiss mich nicht, so klingt es zart, denn vergessen sein ist furchtbar hart! Denk an mich, wie ich an dich, so vergessen wir uns beide nicht :-) *** ju pershendes


sa e veshtir qenka ndarja , ta kam dhen zemren ty dhe vetem ty te kam dashur dhe te dua por t sote je martuar dhe mua me ke shkatruar ohhhh shpyrti jem nuk do te harroj kur emrin tend ne zemer per jet do ta mbaj ike shkove ne Kosov pa me then as nje fjal dhe ma morre zemren nuk ma ktheve dhe sote une po vuaj per ty dhe te kujtoj non stop --nuk te harroj kurr shpirti jem se vetem ty ne ket bote te kam dasht --i love you per gjithmon--te uroj nje jete te lumturr


1+1=2 te dua vetem TY!--5+5=10 te dua per JET!--1-1=0 ment mi mora sherro!--Ndaq me plus ndaq me Minus, ndaq Pjestim, ndaq Barazim te dua shum o SHPIRTI IM!!


Vetem ti me sheron, derisa vetmija me mundon! Erdhi koha lamtomir met than, ket shenim du me ta lan! Dashurija jon kshtu paska qen, ah kjo ndarja sme perlqen...


Te thojn simpatik*--*Te thojn bukuosh*--*kurse une te them pse-- je aq


Larg---Larg,Malli kerkon te me afroje afer teje por larg, shum larg je.--Syt e mi te perlotur nga pritja e zgjature, buzet e mija te pervluara nga etja, e valle kur do ta shuaj kete etje?? Syri te kerkon, ste gjen, vetem loton dhe pret,ZeMra nuk i beson syrit. Qindra kilometra large neshe, per ne nuk ka ndarje, por DURIM!!


Ja Nisa Ket Leter Me Shkru Me Mindil Ne Dor Lotet Ja Nisen Tu Piku Vetem e Dashura Ime Mund Me Kuptu Ajo Ma e Mira...Kur tė pash zemėren ta dhash, e kur shkove zemren ma pėrvlove!! Kur tė sho, kur tė sho une ty zemra ime lufton veē pėr ty.Qka me t`than kurr se di pėrveē unė ty tė du. Met tė than se tė dua nuk po muj se jam nė ty shum i dashuruar. Kuku pėr mu. Gjysh me ek kit marr dashnie pėr me fol unė me tye. Dota dhuroj njė luldashnie e unė me tye do ta ndaj jeten time.----Dhe e luti Melagjen-ch me ma shkru nje mail


Kostenlose Webseite von Beepworld
 
Verantwortlich für den Inhalt dieser Seite ist ausschließlich der
Autor dieser Homepage, kontaktierbar über dieses Formular!